Aktualności

Pierwsze w nowej kadencji spotkanie Rady ds. Młodzieży ZG PZW wraz z koordynatorami strefowymi

Aktualności | 2014-02-03 | Publikujący: Zarząd Główny PZW

W dniu 3 stycznia 2014 roku w miejscowości Błonie w okolicach Warszawy odbyło się pierwsze w nowej kadencji spotkanie powołanych przez  Zarząd Główny PZW Rady ds. Młodzieży wraz z Koordynatorami strefowymi. ( zał. 1 )

W spotkaniu uczestniczyli również Prezes ZG PZW Dionizy Ziemiecki i Wiceprezes ZG PZW ds. Sportu i Młodzieży Mirosław Iwański oraz pracownicy Zespołu Sportu i Młodzieży ZG PZW Mirosław Cichy i Tadeusz Chądzyński.

Przewodniczący Rady ds. Młodzieży Wiesław Miś omówił ogólne zasady funkcjonowania Rady oraz koordynatorów strefowych ich rolę w PZW. Na spotkaniu omówiono, dopracowano i zatwierdzono Ramowy Plan Pracy Rady ds. Młodzieży ZG PZW na lata 2014 -2017 ( zał.2 ). Poruszono również bardzo ważny problem współpracy ze szkołami na bazie obowiązujących przepisów podkreślając przy że współpraca ze szkołami daje stwarza duże możliwości pozyskiwania młodzieży do PZW. Wniesiono również poprawki do Regulaminu Olimpiad Młodzieży w sportach wędkarskich (zał. 3 ). Kolega Przewodniczący Rady ponownie podkreślił o potrzebie zwiększenia środków przez PZW na potrzeby pracy z młodzieżą. Poinformował również zebranych o mocno zaawansowanych pracach dotyczących wydania Poradnika dla osób zajmujących się pracą z młodzieżą w Kołach i Okręgach. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Poradnik powinien być już dostępny pod koniec lutego 2014 roku jeśli nie nastąpią jakieś nieprzewidziane problemy. Na posiedzeniu padł również wniosek, aby sport dzieci i młodzieży był w gestii Rady a nie GKS, który nie najlepiej wywiązuje się  z tej roli.

Spotkanie zostało zorganizowane przy wydatnej pomocy Prezesa Kolegi Cezarego Wieczorka i działaczy Koła Nr 9 w Błoniu.

Zespół Sportu i Młodzieży ZG PZW