Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

Interpretacja przepisów w sprawie w sprawie zabierania ryba łososiowatych na obwodach rybackich rzeki San nr 6 oraz nr 7.

Komunikaty | 2021-10-04 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

 

Interpretacja przepisów w sprawie w sprawie zabierania ryba łososiowatych na obwodach rybackich rzeki San nr 6 oraz nr 7.

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu informuje, że zgodnie z Uchwałą ZO PZW w Przemyślu nr 11/2019 z dnia 17.12.2019r. w sprawie zakazu zabierania wszystkich ryb łososiowatych na odcinku rzeki San nr 6 od potoku Baryczka do 1100 m poniżej ujścia potoku Harta ( tzw. Pod Łachem) oraz Uchwały ZO PZW w Przemyślu nr 13/2020 w sprawie zabierania wszystkich ryb łososiowatych na całym odcinku rzeki San nr 7 tj. od ujścia potoku Stupnica do ujścia rzeki Wisznia w związku z w/w Uchwałami informujemy, że w skład gatunkowy ryb łososiowatych wchodzi również pstrąg tęczowy.

Pstrąg tęczowy według przepisów jest gatunkiem nierodzimym a nie gatunkiem obcym inwazyjnym wpisanym na zamkniętą listę gatunków inwazyjnych. W Polsce postępowanie z gatunkami inwazyjnymi reguluje art. 120 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2013 poz. 627 z późn. zm.), zabraniając wprowadzania ich do środowiska przyrodniczego oraz przemieszczania w nim. Za gatunki inwazyjne w Polsce uznaje się te, które wymienione są w załączniku do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 9 września 2011 r. w sprawie listy roślin i zwierząt gatunków obcych, które w przypadku uwolnienia do środowiska przyrodniczego mogą zagrozić gatunkom rodzimym lub siedliskom przyrodniczym. W związku z w/w przepisami Okręg PZW w Przemyślu może na podstawie Uchwał i kompetencji wprowadzić zakaz zabierania gatunków nierodzimych w tym pstrąga tęczowego na terenie swojej działalności.

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin