Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

Trzeci raz na Mistrzostwach i po raz drugi Medal. Mistrzostwa Świata Kat. U-15

Komunikaty | 2017-09-01 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

 

Trzeci raz na Mistrzostwach i po raz drugi Medal.

Wojciech Działo Członek koła „Jarosław – Miasto” a tym samym zawodnik z Okręgu PZW Przemyśl w dniach 05-15 sierpnia 2017r. w Cork – Irlandii startował w Wędkarskich Mistrzostwa Świata Kat. U-15. Wspólnie z drużyną zdobył Srebrny Medal i tytuł Drużynowego Wice Mistrza Świata. Do Sztabu Kadry Zarząd Główny Powołał; kol. Adam Działo trenera Wojtka na Kierownika Reprezentacji/delegata PZW U-15 oraz na po raz pierwszy w historii naszego okręgu PZW powołał II Trenera Kadry U-15 – kol. Tomasz Drewniak z Sensas Sów-Pol Dynów. Dla przypomnienie Wojciech to Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Serbii 2016 a następnie II Wice Mistrz Pucharu Polski 2016r. W Mistrzostwach Świata startował już po raz trzeci. Po gorszym starcie w pierwszej torze w najmniej łownym sektorze w drugiej turze zaliczył 1 sektorową i najwyższy wynik zawodów 11 870pkt.

Start to determinacja rodziców ale również pomoc; Zarządu Okręgu i Firm: Sensas – Ernest Gutkiewicz, Mare – Szymon Gaweł, Boland – Bogusław Brud, Smak Eko-Górno, Firma „Fiume” – Rafał Bielewicz Trener Kadry.

Pomimo zwrócenia się do Zarządu Głównego PZW w Warszawie kadra U-15 nie otrzymała wsparcia ani pomocy w starcie, /jedyny wkład z kwoty ok. 50 000 jakim wsparł ZG z puli Prezesa to 7500,- co pokryło startowe, ubezpieczenie i 2,5 diety z 10/ a koszt udziału na jednego zawodnika to kwota ok. 12 000,- złotych.

Wynik końcowy to ciężka Praca Trenera Kadry – Rafała Bielewicza z Fiume Wrocław nie tylko z taktyką, dobraniem właściwych przynęt i zanęt ale również z bardzo skromnymi budżetem. Zawodnicy byli w dobrej dyspozycji i dobrze przygotowani przez swoich trenerów. Wystarczyła mała korekta taktyczna I Trenera i jest wynik. Sukces ma wielu autorów ale mistrzostwa to w głównej mierze zasługa/determinacja opiekunów a nie związku, mam na myśli Zarząd Główny w Warszawie, który odmówił Reprezentacji U-15 wsparcia finansowego na Mistrzostwa Świata jeszcze bardziej żałosny jest fakt, że odmowa to zasługa Członków Głównego Kapitanatu Sportowego jak piszą na stronie PZW, którzy głosowali przeciw udzieleniu pomocy/wsparcia. Jest to fakt ze strony głównej PZW – Uchwały ZG. W tej samej sytuacji była jeszcze jedna reprezentacja U-20 której też nie udzielono pomocy. Jak to bywa w życiu na przekór obie Reprezentacje wróciły z Medalami. Reprezentacja U-15 zdobyła Drużynowy Srebrny Medal i tytuł Wice Mistrzów Świata, Reprezentacja U-20 również Srebrny Medal i Tytuł Wice Mistrzów Świata oraz Indywidualnego Mistrza Świata – kol. Jakub Derlaga. Startująca Reprezentacja U-25 też nie zawiodła i wróciła z medalem Brązowym i tytułem II wice Mistrzów Świata w drużynie i indywidualnie Brązowy medal – II Wice Mistrza Świata kol. Marcin Kurzepa z Katowic.

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.