Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

Zasady połowu ryb na zbiornikach udostępnionych do wędkowania przez Okręg PZW w Przemyślu w 2017 roku.

Komunikaty | 2017-02-20 | Publikujący: Okręg PZW w Przemyślu

Zasady połowu ryb na zbiornikach
udostępnionych do wędkowania przez Okręg PZW w Przemyślu
w 2017 roku.

 

1. Uprawnionymi do wędkowania na zbiornikach są członkowie Okręgu PZW w Przemyślu posiadający kartę wędkarską, opłaconą aktualna składkę członkowską PZW, składkę na ochronę i zagospodarowanie wód na dany rok i zezwolenie uprawnionego do rybactwa na amatorski połów ryb wędką (dotyczy również porozumienia z Okręgiem Krosno).
Uprawnionymi do wędkowania na zbiornikach są również posiadacze 1, 3 i 7 dniowych zezwoleń, uprawnieni niezrzeszeni i obcokrajowcy.


2. Uprawniony do wędkowania na zbiornikach może dokonywać połowów zgodnie z aktualnym Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW, „Zasadami połowu ryb na zbiornikach" ujętymi w Zezwoleniu Uprawnionego do Rybactwa oraz indywidualnymi Regulaminami Łowisk.


3. Zakaz używania środków pływających, wywożenia zanęt i przynęt obowiązuje na wszystkich zbiornikach Okręgu z wyłączeniem zbiorników w Lublińcu Starym, Radymnie, Ostrowie ZEK nr 1 i Torkach - na części zbiornika PZW


4. Zakaz wędkowania ze środków pływających od zmroku do świtu (jedna godz. po zachodzie słońca i jedna godz. przed wschodem słońca).


5. Na zbiorniku nr 3 w Ostrowie k/Przemyśla połów dozwolony od strony północnej, zakaz połowu ryb od strony kopalni.

6. Na zbiorniku w Hermanowicach, stawie „Strohbach" w Jarosławiu oraz „małym stawie" w Pawłokomej obowiązuje zasada „złów i wypuść" tzn., że nie wolno zabierać ryb, ani przechowywać ich w siatkach.
Na zbiorniku w Hermanowicach obowiązuje zakaz łowienia spod lodu, łowienia na martwą i żywą rybę oraz spinningowania
7. Wymiar ochronny karpia - do 35 cm.


8. Wymiar ochronny amura - do 50 cm.


9. W terminie od 01.01.2017r. do dnia 31.12.2018r. - zakaz zabierania złowionych amurów na zbiorniku Ostrów IV.


10. Ogranicza się ilość zabieranych amurów i karpi do 2 szt. na dobę na wszystkich zbiornikach Okręgu


11. Na wszystkich zbiornikach obowiązuje zakaz brodzenia i kąpieli.


12. Wejście na lód na wszystkich wodach użytkowanych przez Okręg przemyski odbywa się wyłącznie na własne ryzyko wędkującego, zgodnie z obowiązującymi przepisami ujętymi w aktualnym RAPRyb. PZW.


13. Na zbiorniku Lubliniec Stary obowiązuje zakaz używania środków pływających, wywożenia zanęt i przynęt oraz brodzenia od 1 stycznia do 30 czerwca każdego roku.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.