Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Konferencja Rady ds. Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego "Ściana Wschodnia - 2016"

 

Konferencja Rady ds. Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego

"Ściana Wschodnia - 2016"

Konferencja odbyła się w dniach 11-12 marca 2016 w Hotelu Jarosław. Zorganizowana została przez Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Przemyślu – Radę ds. Młodzieży.

Tematem konferencji była dotychczasowa praca z młodzieżą w poszczególnych okręgach oraz omówienie planów i kierunków dalszej działalności. Przedstawiciele okręgów przedstawili prezentacje z działalności Komisji Młodzieżowych, a następnie omówiono organizację wspólnych imprez: Młodzieżowej Ligi Podkarpackiej oraz Młodzieżowych Mistrzostw Strefy Wschodniej. Opracowano również Regulamin Zawodów.

 

Na Zaproszenie Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Konferencji uczestniczyli :

Pan Dariusz Tracz V-ce Burmistrz Miasta Jarosławia, któremu Prezes ZO PZW w Przemyślu Jan Bieniasz wręczył Atlas Wód PZW w dowód uznania i podziękowania za dotychczasową współpracę.

Pani Anna Ostafińska - która przedstawiła prezentację na temat działalności Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie. Prezentacja obejmowała również ofertę rybacko – rekreacyjną a także możliwości organizowania na zbiornikach zawodów rodzinnych. Na terenie gospodarstwa rybackiego w Starzawie odbyły się również zawody rangi krajowej Sensas – Challenge -2015r.

Pan Dr Tomasz Kulesza Przewodniczący Związku Łowieckiego w Przemyślu –podziękował za zaproszenie i omówił współpracę z Polskim Związkiem Wędkarskim w tym prowadzenie wspólnych zajęć ekologicznych (PZW i PZŁ) oraz organizację wspólnych zajęć w terenie: zagroda myśliwska, pokaz psów myśliwskich, zajęcia praktyczne nad wodą, omawianie pozytywów i negatywów na przykładzie Małej Elektrowni Wodnej w Radawie. Dodatkową atrakcją takich zajęć jest pieczenie kiełbaski przy ognisku wysłuchując legend.

W drugim dniu Konferencji zwiedzono Starówkę Jarosławską oraz podziemia Miasta Jarosławia. Kolejnym punktem była wizyta w jednym z najstarszych kół wędkarskich w Polsce, które cieszy się ponad 130 letnią tradycją rybacko- wędkarską. Od 17.07.1879r. Koło działało w ramach Krajowego Towarzystwa Rybackiego a następnie Sportowego Towarzystwa Rybackiego aż do 1950 roku. Powstaje wówczas Polski Związek Wędkarski.

W Konferencji uczestniczyli Członkowie Komisji Młodzieżowych z Okręgów PZW:

Białystok, Biała Podlaska, Siedlce, Radom, Kielce, Lublin, Chełm,

Zamość, Tarnobrzeg, Rzeszów, Przemyśl oraz Krosno, a także:

 

Przewodniczący Rady ds. Młodzieży PZW ZG w Warszawie - kol. Wiesław Miś Prezes Zarządu Okręgu PZW w Przemyślu - kol. Jan Bieniasz
Vice Prezes ZO PZW w Przemyślu - Mariusz Mitko
Dyrektor Biura ZO w Przemyślu - Bogumił Antoniewski
Prezes Koła "Jarosław - Miasto" - kol. Józef Maziarek

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin